TOP slovenskí masters plavci 2015

Rebríček najúspešnejších slovenských veteránskych plavcov a plavkýň pre rok 2015 na konci roka zverejnila web stránka Masters Swimming Slovakia, ktorá prináša počas celého roka výsledky z pretekov, národné a osobné rekordy masters plavcov vekových kategórií od 25 rokov.

Slovakia_team

Prvé miesta v ženskej aj mužskej kategórii aj tento rok obsadili viacnásobní celoroční víťazi. Ocenenie najúspešnejšej masters plavkyne obhájila, avšak, žiaľ, už in memoriam, Magdaléna Kapcárová (AG 85 – 89) z SPK Košice za výkon 93,52 bodov v disciplíne 50 m prsia. Medzi mužmi dosiahol  najhodnotnejší výkon medailista z tohtoročného svetového šampionátu v ruskej Kazani Rastislav Pavlík (AG 55 – 59) z klubu PSK Žilina s 98,88 bodov.

Ako sa darilo plavcom PVK Bratislava

V top rebríčku žien sa v prvej desiatke umiestnili opäť dve členky PVK BA. Piatu priečku si vyplávala v šprinte 50 m kraul Ivica Forrová s bodovou hodnotou 87,04. Po dvoch rokoch sa do desiatky vrátila Silvia Lerch, ktorej priemerná hodnota troch najlepších výkonov zodpovedá 83,76 bodom a deviatej priečke. Naša dlhodobo najúspešnejšia plavkyňa, zároveň trénerka a prezidentka klubu a medailistka  z kazaňského svetového šampionátu Zuzana Košťálová (AG 40 – 44) sa v roku 2015 nedostala do hodnotenia, keďže z rodinných a zdravotných dôvodov neabsolvovala kvalifikačný počet pretekov. 

Medzi top desiatimi mužmi sa umiestnili takisto dvaja členovia klubu: 9. miesto patrí Petrovi Országhovi (AG 60 – 64) s počtom bodov 87,42. Tesne za ním prvú desiatku uzatvára Jaroslav Sýkora (AG 40 – 44) s výkonom 87,36 bodov vyplávaným v troch kraulových stovkách. Z rovnakého dôvodu ako v ženskej kategórii ani dlhoročný úspešný plavec Peter Pošvanc nebol kvalifikovaný pre národný rebríček.

Kvalifikačné kritéria pre zaradenie do národného top masters rebríčka

  • riadna registrácia plavca v Slovenskej plaveckej federácii,
  • účasť na minimálne troch masters pretekoch na Slovensku alebo v zahraničí v priebehu celého kalendárneho roka,
  • regulárne časy z minimálne troch odplávaných disciplín.

Výkony plavcov sa hodnotia podľa bodovacej tabuľky platnej pre slovenské a české masters plávanie, zvlášť pre dlhý 50 m bazén a krátky 25 m bazén. Výsledky z jednotlivých pretekov sú dostupné v sekcii Výsledky. Možnosť zobrazenia filtrovaných rebríčkov, osobných a národných rekordov a dosiahnutých časov zverejňuje Masters Swimming Slovakia.

Bez ohľadu na umiestnenie v rebríčku blahoželáme všetkým plavcom PVK Bratislava k osobným výsledkom, k pravidelnej športovej aktivite a upevňovaniu svojho fyzického aj psychického zdravia. Tešíme sa na ďalšie stretnutia na tréningoch a pretekoch v roku 2016!