Napísali o nás

NewsFoto s povolením Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

Bratislavskí veteráni dobývali svet

(10. 09. 2015; Bratislavské noviny č. 17/2015 s. 12; ma)
(14. 09. 2015, 9:00; www.bratislavskenoviny.sk; ma)

Na 16. majstrovstvách sveta v plávaní kategórie masters v Kazani sa zúčastnilo aj deväť plavcov z Bratislavy, členov Plaveckého veteránskeho klubu Bratislava (PVK).

Štyri ženy a päť mužov absolvovalo 26 individuálnych pretekov v rôznych disciplínach a v siedmich vekových kategóriách od najmladšej AG 25 – 29 po AG 60 – 64. K individuálnym disciplínam pridali tri mixové štafety (tím tvoria 2 ženy a 2 muži) – 4 x 50 m polohové preteky (konečná 9. priečka) a dve štafety na 4 x 50 m voľný spôsob (10. a 15. priečka). Všetky tri štafetové tímy vytvorili nové masters slovenské rekordy.

…čítať celý článok v pdf

Plavci vo výslužbe

(26.03.2009 o 0:00; Šport.SME.sk; E. Andrejčáková)

Perfektný pocit zo života. Na tom sa zhodnú mnohí, čo kedysi športovali a po rokoch sa k aktívnemu pohybu opäť vrátili. Platí to – napriek nie vždy priaznivým podmienkam – i v prípade plaveckých veteránov. Že máte osemdesiat? Áno, veková hranica je dôležitá. No ešte dôležitejšie je, že voda ju dokáže zmyť.

Keď skočíte do vody, musíte plávať. Ako na to, sa viete naučiť aj sami, ale iste je lepšie, keď vás niekto povolaný vedie a motivuje k stále lepším výkonom. Či už ste malé dieťa, tínedžer alebo dávno dospelý. Aktívne plávanie v detstve a mladosti sa však často končí zavŕšením štúdia, nástupom do práce či založením rodiny. Jednou z dobrých možností, ako nestratiť kontakt, je pripojiť sa k plaveckým veteránom.
…čítať celý článok

Veteráni ukázali, že plávať nezabudli

(27. 04. 2003 o 22:30; http://bratislava.sme.sk; PROKOP SLOVÁČEK)

Plaváreň na Pasienkoch hostila počas víkendu plavcov zo šiestich krajín (Slovensko, Česko, Poľsko, Rakúsko, Maďarsko, Švajčiarsko) v rámci otvorených majstrovstiev Slovenska v plávaní veteránov. Na podujatí, ktoré organizovala v spolupráci so Slovenskou plaveckou federáciou Iuventa Bratislava, štartovalo 177 pretekárov, z toho 51 žien. Okrem domáceho oddielu reprezentovali Bratislavu aj plavci z klubov Slávia UK, Vitalu a Orca.
…čítať celý článok

Aktualizované: 14. aug. 2021