Top slovenskí masters plavci 2014

(aktualizované 27. 12. 2014)
Rebríček najúspešnejších slovenských plavcov a plavkýň kategórie masters pre rok 2014 je už známy. Pätnásteho decembra, s neskoršou opravou v ženských výsledkoch, ho zverejnila web stránka Masters Swimming Slovakia pravidelne prinášajúca štatistické údaje a výsledky masters plavcov vo vekových kategóriách od 25 rokov.

Prvé miesta v ženskej aj mužskej kategórii obsadili viacnásobní celoroční víťazi národného rebríčka. Ocenenie najúspešnejšej masters plavkyne pre rok 2014 sa podarilo získať po posledných pretekoch v závere roka Magdaléne Kapcárovej (AG 85 – 89) z SPK Košice, ktorá sa po zdravotných ťažkostiach a v úctyhodnom veku vrátila po roku 2012 opäť na čelo slovenského ženského poradia s priemernou bodovou hodnotou troch top výsledkov 94,03. Medzi mužmi obhájil prvenstvo Rastislav Pavlík (AG 50 – 54) z klubu PSK Žilina s 97,59 bodmi.

Ako si počínali plavci PVK Bratislava

Plavci PVK BA na MS-masters 2014 v Montreale. Z top rebríčka 2014 - v dolnom rade tretia zľava Z. Košťálová, vedľa vpravo I. Forrová, v hornom rade štvrtý zľava P. Pošvanc

Plavci PVK BA na MS-masters 2014 v Montreale. Z top rebríčka 2014 – v dolnom rade tretia zľava Z. Košťálová, vedľa vpravo I. Forrová, v hornom rade štvrtý zľava P. Pošvanc

V top rebríčku žien máme v prvej desiatke dve členky PVK BA, čo je o jedno umiestnenie menej ako pred rokom. Zuzana Košťálová (AG 35 – 39) tento rok obsadila s počtom bodov 91,25 tretiu celoročnú pozíciu. Na 7. mieste je vyhodnotená šprintérka Ivica Forrová (AG 50 – 54) s 86,47 bodmi, ktoré dosiahla v disciplíne 50 m kraul.

Medzi top desiatimi mužmi sú umiestnení takisto dvaja členovia klubu: 5. miesto patrí dlhoročnému masterákovi znakárovi Petrovi Pošvancovi (AG 55 – 59) s peknou bodovou hodnotou 92,51. Siedmy Jaroslav Sýkora (AG 40 – 44) získal 88,41 bodov v dvoch kraulových a jednom delfínovom šprinte.

Kritéria pre zaradenie do národného masters rebríčka

  • riadna registrácia plavca v Slovenskej plaveckej federácii,
  • účasť na minimálne troch masters pretekoch na Slovensku alebo v zahraničí v priebehu celého kalendárneho roka,
  • regulárne časy z minimálne troch odplávaných disciplín.

Výkony plavcov sa hodnotia podľa bodovacej tabuľky platnej pre slovenské a české masters plávanie, zvlášť pre dlhý 50 m bazén a krátky 25 m bazén. Výsledky z jednotlivých pretekov sú dostupné v sekcii Výsledky. Možnosť zobrazenia filtrovaných rebríčkov, osobných a národných rekordov a dosiahnutých časov zverejňuje Masters Swimming Slovakia.

Všetkým plavcom PVK Bratislava, akékoľvek umiestnenie získali, blahoželáme k osobným výsledkom a najmä k pravidelnej športovej aktivite v tomto náročnom ale peknom športe, v prospech svojho zdravia. Tešíme sa na ďalšie stretnutia na pretekoch!