Plavci PVK BA na prvom masters kempe

Banská Bystrica, krytá plaváreň na Štiavničkách, 20. – 23. november 2014

Pekný zrekonštruovaný 50 m plavecký bazén banskobystrickej krytej plavárne doplnenej saunou a dvoma menšími bazénmi s tobogánom sa stal uplynulý predĺžený víkend tréningovou základňou siedmich slovenských masters plavcov. Malú skupinku šiestich PéVéKáčov doplnil triatlonista zo Žiliny. Pod taktovkou Ľuboša Križka, v súčasnosti úspešného trénera VŠC Dukla Banská Bystrica a bývalého vynikajúceho slovenského plaveckého reprezentanta, plavci absolvovali päť tréningových jednotiek vo vode, jednu suchú prípravu v posilňovni a teoretickú prípravu s diskusiou.

tréningová skupina vo vode

tréningová skupina vo vode

Odplávané kilometre a cvičenie na suchu však neboli jediným cieľom prvého slovenského sústredenia masterákov rôznych vekových kategórií. Technické cvičenia vo vode, rady ako upraviť techniku, video projekcia s názornými ukážkami správnej techniky slovenských reprezentačných plavcov, ale aj najčastejších chýb a zároveň s možnosťami úpravy techniky plaveckých spôsobov, ako aj odporúčania na štruktúru plaveckých a suchých tréningov podľa potrieb plavca boli podstatnou pridanou hodnotou pre každého účastníka. Plavci diskutovali s trénerom aj o vhodnom zložení stravy, o význame regenerácie po výkone obohatenej výživovými doplnkami a o špecifikách životosprávy športovca vyššieho veku.

"žaba" - jedno z posilovacích cvičení

„žaba“ – jedno z posilňovacích cvičení

Unavení, ale s kopou inšpirácie, odhodlaním trpezlivo aplikovať zmeny nielen vo vode a s motiváciou prísť do Banskej Bystrice aj na 2. slovenský masters kemp, sa masteráci v nedeľu popoludní rozlúčili.

technické cvičenie

technické cvičenie

Zaujal ťa masters kemp? Sleduj novinky na tejto stránke, napíš komentár pod článok, alebo pošli správu cez kontaktný formulár, prípadne email trénerovi krizko.lubos zavináč gmail.com.