WMC 2017 Budapest

17. Majstrovstvá sveta masters v plávaní, diaľkovom plávaní, skokoch do vody, synchronizovanom plávaní a vodnom póle (17th FINA World Masters Championships) sa budú konať v Budapešti a Balatonfüred v dňoch 07. – 20. augusta 2017.

2017_wmc_budapest

Majstrovstvá sveta kategórie masters budú opäť súčasťou elitného svetového šampionátu, ktorý im bude predchádzať v júli. Veteráni sa stretnú v maďarskej metropole a na jazere Balaton v dňoch 7. – 20. augusta 2017 (pozor, zmena dátumu). Dejiskom plaveckých súťaží (14. – 20. august) bude pravdepodobne celkom nový moderný plavecký komplex umiestnený na dunajskom nábreží – Dagály Swimming Complex, ktorý je v súčasnosti vo výstavbe. Alternatívou je známy plavecký komplex na dunajskom Margetinom ostrove takisto spĺňajúci olympijské štandardy – Alfred Hajós Swimming Complex. Diaľkoví plavci sa stretnú na otvorenej vode v obľúbenom letovisku Balatonfüred.

Organizátor na webovej stránke šampionátu obsahujúcej aj sekciu masters súťaží zverejnil zatiaľ len základné informácie. Sleduj preto novinky na facebooku Budapest 2017 – FINA Masters World Championships, prípadne Twitteri. Pozri si propagačné video:

2017_wmc_budapest

Propagačné video – the 17th FINA World Championships (zdroj YouTube)

Plavci PVK Bratislava práve zahájili novú tréningovú a pretekársku sezónu, ktorej vyvrcholením bude budapeštiansky svetový šampionát. Určite u južných susedov nebudeme chýbať.

Súvisiace články:
Bronz zo svetového šampionátu
16. Majstrovstvá sveta masters 2015

Aktualizované: 11. nov. 2016