Top slovenskí masters plavci 2019

Rebríček top slovenských masters plavcov pre rok 2019 je zverejnený

Najhodnotnejšie výkony slovenských veteránskych plavkýň a plavcov, ktoré dosiahli na domácich a zahraničných masters pretekoch v roku 2019, sú vyhodnotené. Rebríček najúspešnejších masters plavcov zverejnila ako každý rok výsledková web stránka Masters Swimming Slovakia.

Na najvyššej priečke v ženskej kategórii pre rok 2019 nenastala zmena – obsadila ju opäť skúsená masters plavkyňa, košická prsiarka Erika Mrázová (AG 70 – 74) s bodovou hodnotou 91,18. V mužskej kategórii po troch rokoch došlo k zmene, na najvyššiu priečku sa vrátil nemenej skúsený všestranný Žilinčan Rastislav Pavlík (AG 55 – 59) s 94,67 bodmi. Obaja absolvovali úspešnú sezónu s rozšírením svojej zbierky medailí, s národnými aj osobnými rekordmi svojich kategórií, navyše Rastislav si na majstrovstvách sveta v kórejskom Gwangju vyplával bronzovú medailu.   

18. Majstrovstvá sveta v plávaní masters 2019 v Gwangju, Južná Kórea

Plavci PVK Bratislava v čínskom hlavnom meste Peking na turistickom výlete po ukončení 18. Majstrovstiev sveta v plávaní masters 2019 v Gwangju, zľava hore Z. Velčíková, M. Nannini, S. Lerch, Ľ. Vrbová, Z. Košťálová, I. Forrová, dolu A. Motyčík, R. Košťál (foto: archív IF)

Plavci PVK Bratislava medzi najlepšími

Tri členky PVK Bratislava sa dostali medzi top 10 plavkýň. Najúspešnejším klubovým zástupcom v slovenskom rebríčku je dlhoročná masters plavkyňa Zuzana Košťálová (AG 40 – 44) – druhú pozíciu v top rebríčku dosiahla v kraulových šprintoch s 88,83 bodmi. Šieste miesto patrí Ivici Forrovej (AG 55 – 59) s bodovou hodnotou vyplávanou tiež v kraulových šprintoch 83,01. Deviata Silvia Lerch (60 – 64) oproti predošlému roku poskočila o 6 pozícií s výkonom 77,41 bodov v znakárskych disciplínach. Silvia mala úspešný rok, z majstrovstiev sveta v Gwangju si priniesla bronzovú medailu v disciplíne 100 znak.

Ďalší štyria kluboví plavci sa dostali do slovenskej top dvadsiatky. Na 11. pozícii je vyhodnotená Ľudmila Vrbová (AG 65 – 69) – 72,64 bodov, čo predstavuje jej ďalšie ročné vylepšenie, tentokrát o 6. priečok. Medzi mužmi tá istá pozícia patrí všestrannému Jaroslavovi Sýkorovi (AG 45 – 49) za 84,22 bodov. Peter Mičunek sa prvýkrát prebojoval do dvadsiatky, a to na 18. miesto so 79,56 bodmi za motýľkový a kraulové výkony. Dvadsiatku so 78,77 bodmi uzatvára rovnako ako v predošlom roku prsiar a príležitostný motýľkár 20. Peter Moravec (AG 60 – 64).

Kvalifikačné kritéria pre zaradenie do národného top masters rebríčka

V top tridsiatke slovenských masters plavcov sú ešte traja kluboví členovia – 21. Peter Nahálka (AG 65 – 69) – 76,04 bodov; 22. Martin Karak (AG 40 – 44) neúnavný účastník plaveckých pretekov nielen masters kategórie sa s 75,59 bodmi prvý raz dostal do dvadsiatky; 24. Peter Berec (AG 55 – 59) vo svojej premiérovej pretekárskej sezóne získal 75,40 bodov. 

  • riadna registrácia plavca v Slovenskej plaveckej federácii,
  • účasť na minimálne troch masters pretekoch na Slovensku alebo v zahraničí v priebehu celého kalendárneho roka a uznaných Slovenskou plaveckou federáciou,
  • dosiahnuté regulárne časy z minimálne troch odplávaných disciplín.

Výsledky z pretekov celého roka ako aj ďalšie články o pretekaní plavcov PVK Bratislava sú dostupné vo výsledkovej sekcii tejto stránky.

Výsledkový a štatistický servis, registráciu a vyhodnocovanie národných a osobných rekordov slovenských plavcov všetkých veteránskych vekových kategórií od 25 rokov prinášala počas celého roka web stránka Masters Swimming Slovakia. Výkony plavcov sa hodnotia podľa bodovacej tabuľky príslušného roka platnej pre slovenské a české masters plávanie. Zvlášť sa vyhodnocujú výsledky z dlhého 50 m a krátkeho 25 m bazéna. Stránka prináša aj top 10 výkonov v každej disciplíne a každej vekovej kategórie.

Plavcom srdečne blahoželáme, želáme kvalitné výkony a radosť z plávania v roku 2020! 

Na stiahnutie:
Top 10 slovenskí masters plavci pre rok 2019 – ženy a muži