TOP slovenskí masters plavci 2017

Rebríček najúspešnejších slovenských masters plavcov a plavkýň a ich najlepších výkonov v roku 2017 je zverejnený.

Najhodnotnejšie výkony slovenských veteránskych plavcov a plavkýň, ktoré dosiahli na domácich a zahraničných pretekoch v roku 2017, sú vyhodnotené. Rebríček najúspešnejších masters plavcov zverejnila aj tento rok na konci decembra web stránka Masters Swimming Slovakia.

Prvé miesta v ženskej a mužskej kategórii pre rok 2017 obsadili kluboví kolegovia VŠK UK Bratislava – Zuzana Tehlárová (AG 25 – 29) s bodovým výkonom 89,00 dosiahnutým v šprintérskych disciplínach 50 m delfín a 100 m kraul a obhajca prvenstva z minulého roka, prsiarsky šprintér Martin Hlavatý (AG 40 – 44) s 96,43 bodmi.

Ako uspeli plavci PVK Bratislava

Medzinárodné Majstrovstvá Českej republiky v plávaní masters pre rok 2017, Zlín

Ocenení plavci PVK BA na Majstrovstvách ČR v Zlíne – zľava P. Mičunek, B. Demečková, I. Forrová, P. Moravec (archív IF)

Do top 10 sa dostali dve členky PVK Bratislava. Bodový výkon 86,01 za kraulové šprinty znamená tretiu priečku pre Ivicu Forrovú. V porovnaní s rokom 2016 sa posunula o jednu priečku nižšie, napriek vyššiemu bodovému výkonu. Zuzana Špániková bola so súčtom 83,61 bodov vyhodnotená na ôsmej pozícii, čo je jej doterajšie maximum.

Do ženskej dvadsiatky sa na 12. pozíciu prsiarskym a kraulovým šprintom prebojovala Barbora Demečková výkonom 82,35 bodov. Svoje najlepšie umiestnenie dosiahla znakárska veteránka Ľudmila Vrbová, hodnotou 81,20 bodov obsadila 24. priečku.

V top tridsiatke slovenských masters plavcov v mužskej kategórii má klub trojnásobné zastúpenie: 24. Marek Čičmanec, plavec a aktívny triatlonista (83,22 bodov), 26. prsiar Peter Moravec (82,75 bodov), 28. Peter Mičunek (79,36 bodov).

Kvalifikačné kritéria pre zaradenie plavca do národného top masters rebríčka

  • riadna registrácia plavca v Slovenskej plaveckej federácii,
  • účasť na minimálne troch masters pretekoch na Slovensku alebo v zahraničí v priebehu celého kalendárneho roka a uznaných Slovenskou plaveckou federáciou,
  • regulárne časy z minimálne troch odplávaných disciplín.

Výsledky z jednotlivých pretekov uplynulého roka ako aj reportážne informácie o pretekaní členov PVK Bratislava sú dostupné vo výsledkovej sekcii tejto stránky.

Web stránka Masters Swimming Slovakia dlhodobo a počas celého roka prináša výsledkový servis, registruje a vyhodnocuje národné ako aj osobné rekordy slovenských plavcov všetkých veteránskych vekových kategórií od 25 rokov. Výkony plavcov sa hodnotia podľa bodovacej tabuľky príslušného roka a platnej pre slovenské a české masters plávanie, zvlášť pre dlhý 50 m bazén a pre krátky 25 m bazén.

Top slovenským masters plavcom srdečne blahoželáme! Nech je rok 2018 vyplnený pravidelnou športovou aktivitou, zdravím a športovými zážitkami.

Na stiahnutie:
Top 10 slovenské masters plavkyne pre rok 2017
Top 10 slovenskí masters plavci pre rok 2017