TOP slovenskí masters plavci 2016

(aktualizované 14. 02. 2017)

Rebríček najúspešnejších slovenských masters plavcov a plavkýň ako aj najlepších výkonov v jednotlivých disciplínach pre rok 2016 je sfinalizovaný.

Ilustračné foto: archív A. Kičinová, KUPI

Vyhodnotenie najúspešnejších slovenských veteránskych plavcov a plavkýň ukončeného roka 2016 spolu s najhodnotnejšími výkonmi už tradične zverejnila web stránka Masters Swimming Slovakia. Počas celého roka registruje výsledky z pretekov, ako aj národné a osobné rekordy plavcov všetkých vekových kategórií od 25 rokov.

Na prvých miestach medzi ženami aj mužmi došlo po niekoľkých rokoch k zmene. Najúspešnejšou slovenskou masters plavkyňou pre rok 2016 bola vyhodnotená prsiarka Erika Mrázová (AG 65 – 69) z klubu SPK Košice za výkon 91,91 bodov. V mužskej kategórii najhodnotnejší výkon dosiahol takisto prsiar Martin Hlavatý (AG 40 – 44), aktuálny majster Európy z londýnskeho masters šampionátu a člen VŠK UK Bratislava, s 96,40 bodov.

Ako sa umiestnili plavci PVK Bratislava

Aj v uplynulom roku sa v top rebríčku žien umiestnili dve členky PVK Bratislava. Štvrtú Hneď za víťazkou druhú priečku obsadila s výkonom 85,55 bodov za kraulové šprinty Ivica Forrová, posunula sa tak oproti roku 2015 o jednu  tri priečky vyššie na svoje doterajšie maximum. Do desiatky sa po prvýkrát dostala Barbora Demečková, a to výkonom s bodovou hodnotou 81,20 na deviatej priečke. 

V mužskom top rebríčku máme jedno zastúpenie – ôsme deviate miesto patrí znakárovi Petrovi Pošvancovi s 86,08 bodmi.

Naša dlhodobo najúspešnejšia členka Zuzana Košťálová sa ani v roku 2016 do záverečného hodnotenia pre národný rebríček nekvalifikovala napriek výborným výsledkom z Majstrovstiev Slovenska masters, avšak s nesplneným kritériom počtu troch absolvovaných pretekov. Z rovnakého dôvodu sa nekvalifikoval ani Jaroslav Sýkora, inak pravidelne úspešne hodnotený v minuloročných top 10 rebríčkoch.

Do dvadsiatky slovenských masters plavcov sa dostali ešte ďalší traja naši členovia. Zuzana Velčíková – 12. miesto so 78,24 bodmi a Silvia Lerch so 77,10 bodmi obsadila 14. priečku. Medzi mužmi bol vyhodnotený na 17. 18. mieste prsiar Peter Moravec s hodnotou 82,01 81,37 bodov.  

Kvalifikačné kritéria pre zaradenie plavca do národného top masters rebríčka
  • riadna registrácia plavca v Slovenskej plaveckej federácii,
  • účasť na minimálne troch masters pretekoch na Slovensku alebo v zahraničí v priebehu celého kalendárneho roka a uznaných Slovenskou plaveckou federáciou,
  • regulárne časy z minimálne troch odplávaných disciplín.

Výsledky z jednotlivých pretekov sú dostupné v sekcii Výsledky. Možnosť zobrazenia filtrovaných rebríčkov, osobných a národných rekordov a dosiahnutých časov zverejňuje Masters Swimming Slovakia v sekcii Records a Rankings. Výkony plavcov sa hodnotia podľa bodovacej tabuľky príslušného roku a platnej pre slovenské a české masters plávanie, zvlášť pre dlhý 50 m bazén a pre krátky 25 m bazén.

Najúspešnejším slovenským masters plavcom k vynikajúcim výkonom srdečne blahoželáme. Všetkým členom PVK Bratislava, nielen z top rebríčka, takisto blahoželáme k osobným výsledkom dosiahnutým v uplynulom roku, ale najmä k pravidelnej športovej aktivite vedúcej k upevňovaniu fyzického aj psychického zdravia. Tešíme sa na spoločné tréningy a pretekanie v roku 2017!