Plavci PVK BA finišujú pred MS masters 2015

Štyri ženy a päť mužov z PVK Bratislava je v týchto dňoch vo finálnej fáze prípravy na augustové majstrovstvá sveta v plávaní kategórie masters – 16th FINA World Masters Championships. Tohtoročný svetový šampionát sa koná v hlavnom meste Tatarskej republiky Ruskej federácie.

Kazaň Aquatics Palace

Kazaň Aquatics Palace – miesto plaveckých pretekov

Bratislavskí veteráni sa predstavia v individuálnych disciplínach v siedmich rôznych vekových kategóriách. K nimi pridajú tri mixové štafety – dve kraulové v mladšej (AG 120 – 159) a staršej kategórii (AG 200 – 239) a jednu polohovkovú štafetu.

Zaujímavosťou majstrovstiev je, že po prvýkrát v histórii plávania sa spájajú elitné majstrovstvá sveta v plávaní s masters majstrovstvami do jedného veľkého šampionátu. Kazaň bude hostiť stovky pretekárov všetkých vekových kategórií od „násť“ ročných až po deväťdesiatnikov. Od 24. júla do 16. augusta sa stane hlavným mestom svetového plávania a plaveckých športov. Masters vodní športovci budú v piatich plaveckých štadiónoch súťažiť v piatich vodných športoch – plávanie, skoky do vody, synchronizované plávanie, vodné pólo a diaľkové plávanie na otvorenej vode.

Priebežné výsledky sa budú dať sledovať online na oficiálnej stránke majstrovstiev a na FINA web stránke. Mobilnú aplikáciu v ruskom a anglickom jazyku pre zariadenia iOS a Android si stiahneš bezplatne z AppStore a PlayMarket.

Slovenským masters reprezentantom z PVK Bratislava prajeme dobré časy vo vode, zábavu aj mimo nej a pekné cestovateľské zážitky.

Súvisiace články:
Kvalifikačné časy pre MS-M Kazaň 2015
ME a MS Masters