OZNAM – Tréningová sezóna 2018/2019

Masters plavci PVK Bratislava na tréningovom kempe v Banskej Bystrici

Tréningová skupina masters plavcov PVK BA (foto: Ľ. Križko)

Nová plavecká – tréningová a pretekárska sezóna sa začína!

Aj tento rok pokračujeme v pravidelných tréningoch na bazénoch Pasienky. Pokročilí masters plavci majú k dispozícii tri a pol tréningových hodín týždenne. Začiatočníci sa už tretiu sezónu stretávajú v bazéne dvakrát týždenne pod vedením plaveckého trénera. Okrem pravidelných skupín trénujú niektorí naši členovia individuálne zohľadňujúc svoje pracovné, rodinné a fyzické možnosti. Obe skupiny začínajú v septembri.

Skupina POKROČILÍ
Prvý skupinový tréning: pondelok 10.9.2018
Rozpis hodín: 
Pondelok: 19:30 - 21:00 h (50 m bazén) 
Streda:   19:30 - 20:30 h (50 m bazén) 
Štvrtok:  19:00 - 20:00 h (25 m tréningový bazén)
Trénerka: Zuzana Košťálová

Skupina ZAČIATOČNÍCI
Prvý skupinový tréning: utorok 4.9.2018
Rozpis hodín:
Utorok:   19:30 - 20:30 h (25 m tréningový bazén)
Štvrtok:  20:00 - 21:00 h (25 m tréningový bazén)
Tréner: Martin Mikoláš

Počas sezóny nás čakajú viaceré tradičné ale aj nové preteky. Na Slovensku už druhý rok budeme mať troje pretekov špeciálne určených pre masters kkategórie – O pohár mesta Žilina, Majstrovstvá Slovenska masters a letné medzinárodné preteky Slovakia masters Cup. Viacej príležitosti pretekať a konfrontovať sa s kamarátmi, súpermi ale aj so sebou samým už tradične ponúkajú susedné krajiny – v Čechách absolvujeme tradičný zimný Korunní Cup a vianočný pretek v Jihlave, na jar 2019 zase Majstrovstvá Českej republiky. Národné šampionáty sú príležitosťami cestovať aj do Poľska, Maďarska, Rakúska, prípadne ďalších európskych krajín. Obľúbenou pretekárskou destináciou je jarná Viedeň, májové Atény alebo júlový Hall in Tirol v nádhernom alpskom prostredí a augustová Gyula. Ponuku pretekov nájdeš v priebežne dopĺňanom Kalendári 2018 a 2019. Vrcholom sezóny budú 18. Majstrovstvá sveta masters v Južnej Kórei, my sa na ne chystáme!

Hľadáš motiváciu pre ďalšiu sezónu? Tu je 5 dôvodov, prečo nemáš prestať plávať. Nezabudni, že už polhodina plávania má pozitívne účinky na zdravie. Chýba ti inšpirácia? Prečítaj si príbehy našich plavcov – Peter Nahálka, jeden z najstarších členov, Katka Turková, zastupuje najmladšiu generáciu, Zuzka Košťálová – zakladateľka klubu, masters plavkyňa, trénerka masters plavcov aj detí, rozhodkyňa, funkcionárka SPF, Peter Moravec – začal plávať v seniorskom veku zo zdravotných dôvodov. Trénuješ individuálne a potrebuješ pár tréningových tipov pre masters plavcov? Si nový na dráhe? – oboznám sa s plaveckou etiketou. Chceš si osvojiť nové techniky plaveckých štýlov? Jesenný víkendový už 5. masters kemp v Banskej Bystrici je skvelá príležitosť. Čo jesť pred a po tréningu, pred pretekmi, čo piť alebo ako regenerovať nájdeš v sekcii článkov Výživa a životospráva

A nezabudni – masters plávanie je cesta. Zabávaj sa na nej a užívaj si ju!