Online tréningové programy

Pravidelne plávaš a hľadáš informácie, ako najlepšie využiť svoj aktívny čas v bazéne?
Chceš si zlepšiť fyzickú kondíciu, vytrvalosť, kapacitu srdca a pľúc?
Chceš zvýšiť svoj výkon vo vode a potrebuješ rady ako na to?
V Tvojom okolí si nenašiel skupinu masters rekreačných alebo pretekárskych plavcov, ku ktorým by si sa pridal?
Plávaš sám a po čase strácaš motiváciu?
Chýba ti návod a výklad správnej techniky plaveckých spôsobov?
Potrebuješ nové impulzy na pravidelné trénovanie?
Chceš sa pripraviť na svoje prvé masters preteky, alebo si pretekársky masters plavec, ktorý hľadá vhodné vedenie a tréningové zostavy?

V takýchto prípadoch môžeš využiť niektorí z dostupných online tréningových programov, ktoré vytvorili skúsení plaveckí tréneri a kondiční koučovia. network-icon-1Swimfit je alternatívny personalizovaný online tréningový program pre bazénové plávanie podporovaný britskou Asociáciou amatérskeho plávania (ASA) a Britskou plaveckou federáciou. Plavecký program vytvorený kvalifikovanými trénermi je doplnený interaktívnou sociálnou sieťou. Je možné ho používať individuálne, alebo v skupine vedenou inštruktorom. Stačí si vybrať jednu zo štyroch kategórií plávania – zdravotné, kondičné, pretekárske a rekreačné plávanie zamerané na tvarovanie postavy. Stránka obsahuje aj inštruktážne videa a typy. Špecifické tréningové plány tu nájdu aj priaznivci plávania v otvorenej vode. Program využijú aj tí, ktorí chcú iba zaznamenávať svoje naplávané vzdialenosti.

Plávanie môžeš doplniť cvičením na suchu, doma bez náradia len s váhou vlastného tela alebo vo fitness centre. Nájdeš tu základné cviky podľa náročnosti a zamerané na rôzne svalové skupiny zostavené skúsenými inštruktormi. Súčasťou Swimfit sú aj jednoduché inštrukcie o diéte a správnej výžive plavcov. Rady čo jesť a kedy, tu nájde príležitostný plavec, každý, kto si chce plávaním upraviť telesnú hmotnosť, alebo aj pretekársky masters plavec.

Pace Club – online tréningové programy pre plavcov všetkých úrovní na zlepšenie kondície a plaveckej techniky od spoločnosti Speedo USA. Sú vytvorené podľa individuálnych potrieb a cieľov plavca, zamerané na rýchlosť, výdrž, triatlonové plávanie, chudnutie, rehabilitáciu, aqua aerobic a zdravé telo. Tréningové plány si môžeš vybrať tromi spôsobmi: podľa cieľa, svojej plaveckej úrovne, alebo výberom konkrétneho plaveckého štýlu, v ktorom chceš zlepšiť svoju techniku.

Stránka ponúka aj inštruktážne videa, sociálnu sieť komunity a sekciu na zaznamenávanie tréningov. Top svetoví plavci sa delia na stránke so svojimi typmi na trénovanie, výživu plavca a pridávajú pohľad z pretekárskeho prostredia. Program je dostupný aj ako i-mobilná aplikácia.

Mijnzwemcoach.nl (MySwimcoach) – online a “bazénový” personalizovaný program podporovaný Holandskou kráľovskou plaveckou federáciou určený pre dospelých a seniorských rekreačných plavcov, ktorí chcú pravidelne plávať, chcú si zlepšiť svoje plavecké zručnosti, výkon a zostať zdraví. Registráciou získaš nielen konkrétne tréningové schémy, ale aj triky a tipy na plaveckú techniku a odbornú prípravu, športovú výživu, plavecké pomôcky, fitness & zdravie a motiváciu. (Pozn.: v holandštine).

Poznáš aj iné tréningové programy? Napíš nám o nich.