Nové slovenské rekordy pre štafety PVK BA

Nedávne 17. Majstrovstvá sveta v plávaní masters 2017 v Budapešti boli pre náš klub úspešné. Popri osobných rekordov a najlepších výkonov sezóny v individuálnych disciplínach sme zo štyroch štafetových štartov doplávali v dvoch s novými národnými masters rekordmi.

Štafetové tímy PVK Bratislava na 17. Majstrovstvách sveta v plávaní masters 2017 v Duna aréne v Budapešti

Pretekári PVK Bratislava pripravení v Duna aréne na štyri štafetové disciplíny

  • Štafeta 4 x 50 m kraul mix  tím Zuzana Velčíková, Peter Mičunek, Barbora Demečková a David Taliga (kategória AG 120 – 159) časom 1:59,75 prekonal o 1 stotinu slovenský rekord zapísaný tiež nášmu klubu ale v inom zložení, ktorý bol vytvorený pred dvomi rokmi na majstrovstvách sveta masters 2015 v ruskej Kazani. 
Štafetové preteky na 17. Majstrovstvách sveta v plávaní masters 2017 v Duna aréne v Budapešti

Kraulová štafeta mix PVK Bratislava na dráhe č. 2 – dohmatla Zuzana Velčíková, do vody skáče na druhom úseku Peter Mičunek, za blokom sa pripravuje na posledný úsek David Taliga

  • Štafeta 4 x 50 m polohovka mix – v zložení Ľudmila Vrbová, Peter Nahálka, Peter Moravec a Ivica Forrová (AG 240+) stanovila časom 2:43,63 úvodný národný rekord, ktorým obsadila celkovo 19. miesto. 
Štafetové preteky na 17. Majstrovstvách sveta v plávaní masters 2017 v Duna aréne v Budapešti

Polohovková štafeta mix PVK Bratislava na dráhe č. 7 – znakom doplávava Ľudmila Vrbová (červená čiapka), na štartovom bloku Peter Nahálka, vzadu sa pripravuje finišmanka Ivica Forrová

Všetky štafety sa v Budapešti plávali v jeden deň a na dvoch bazénoch Duna arény. Tento scenár si vyžiadal dobrú organizačnú a technickú prípravu od organizátorov a priebežnú koordináciu. Veď v šiestich disciplínach a 118 rozplavbách sa predstavilo až 4 200 pretekárov v 1 050 tímoch. Napriek obmedzenému priestoru pre štartujúcich na bazéne B bola atmosféra prajná, súťažiaci sa navzájom povzbudzovali a nedali si zobrať chuť ani určitým spomalením programu. Štafety sú obľúbenými disciplínami medzi masterákmi a inak to nebolo ani v Budapešti na 17. Majstrovstvách sveta v plávaní masters pre rok 2017.  

Rekordérom blahoželáme!

Súvisiaci článok: 
17. Majstrovstvá sveta masters 2017 úspešne ukončené