Netradičná palacinka pre plavcov

A je tu ďalší recept na obľúbenú palacinku špeciálne pre plavcov, tentokrát v netradičnej verzii. Tento rýchly spôsob prípravy sladkých palaciniek s banánom a arašidovým maslom, s vysokým obsahom proteínu si obľúbiš pre jeho jednoduchosť a výživovú hodnotu.

Photo s povolením foto76, FreeDigitalPhotos.net

Photo s povolením foto76, FreeDigitalPhotos.net

Čo potrebuješ?

2 banány
1 vajce
2 polievkové lyžice arašidového masla (asi 28 g)
nízko kalorický olej alebo olejový sprej
Kuchynské potreby: mixér a kvalitná, nepriľnavá panvica

Arašidové maslo sa zdá divná prísada do palaciniek, ale je to vynikajúce jedlo pre športovcov, ktorí chcú jesť dobre a investovať do zdravia. Pretože športovec nikdy nezvíťazí nad hladom, mal by si voliť potraviny, ktoré ho dostatočne nasýtia. To znamená potraviny obsahujúce bielkoviny a vlákninu, akou je aj arašidové maslo a orechy vo všeobecnosti. Budeš sa cítiť dlhšie nasýtený a dodáš telu pre plavca potrebné výživné a stavebné látky.

4 jednoduché kroky

  1. Ošúpané banány rozmixuj, pridaj arašidové maslo a vajce.
  2. Vymiešaj zmes, až kým je úplne hladká. Cesto by malo byť stredne hustej konzistencie. Ak je príliš husté, pridaj trochu vody, max. ½ pohára a znovu rozmiešaj.
  3. Panvicu trochu pomasti, zohrej na ¾ maximálnej teploty a môžeš začať piecť palacinky. Pomaly nalej cesto do panvice a rozotri ho po celej ploche. Sleduj okraje, či sa palacinka pečie pravidelne. Dávaj ale pozor, lebo na rozdiel od bežných palaciniek, tieto sa pečú trochu rýchlejšie. Palacinku otoč na druhú stranu a ešte chvíľku peč.
  4. Chutné a zdravé alternatívne palacinky hneď servíruj. Môžeš ich trochu poliať javorovým sirupom, alebo ochutiť citrónovou šťavou. Vynikajúco chutia s čerstvým ovocím, v tomto ročnom období napríklad s jahodami, alebo obložené plátkami banána.

Dobrú chuť!

Zdroj: www.swimming.org/masters/powerful-pancake-recipe-swimmers/