Medzinárodné Majstrovstvá SR v plávaní masters 2014

Spišská Nová Ves (SR), 25 m krytý bazén, 05. – 06. apríl 2014

MSR masters 2014 - rozplavba

Rozplavba v nedeľu ráno

Celkom 205 masters plavcov zo siedmich krajín (Česko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Rusko, Ukrajina a Slovensko) pretekalo prvý aprílový weekend na medzinárodných Majstrovstvách Slovenska veteránskych plavcov pre rok 2014. Preteky sa konali v 25 m bazéne mestskej plavárne v Spišskej Novej Vsi.

Klub PVK Bratislava reprezentovalo desať pretekárov (3 ženy a 7 mužov). V bodovacej súťaži sme sa zo 47 klubov umiestnili na desiatom mieste s celkovým počtom 29 medailí. V individuálnych disciplínach sme vyplávali 27 medailí – 8 zlatých, 9 strieborných a 10 bronzových. Z toho 13 medailí získali ženy a 14 si vybojovali muži. Ďalšie dve medaile sme získali v štafetových pretekoch – striebornú muži v polohovej štafete 4 x 50 m a bronz si vyplávala žensko – mužská miešaná polohová štafeta tiež na 4 x 50 m.

Najúspešnejšou medailovou plavkyňou z nášho klubu sa stala Zuzana Košťálová, ktorá so 4 zlatými, 2 striebornými a 1 bronzovou medailou obsadila celkovo 16. miesto. Medzi mužmi bol najúspešnejší Dušan Valovič s 2 zlatými, 1 striebornou a 1 bronzovou medailou, umiestnil sa na 42. mieste.