ME masters 2018 v Slovinsku potvrdené

Európska plavecká asociácia (LEN) potvrdila dátum a miesto konania 16th European Masters Swimming Championships. (aktualizované)

Majstrovstvá Európy v plávaní masters pre rok 2018 sa budú konať v Slovinsku v meste Kranj a diaľkové plávanie na otvorenej vode v v malebnom meste Bled, obľúbenej turistickej destinácie.

Plavci bazénových súťaží budú pretekať v otvorenom olympijskom 50 metrovom bazéne v Sports Park v dňoch 2. – 7. septembra a diaľkoví plavci 8. – 9. septembra v bledskom jazere s termálnou vodou a nad ktorým sa týči starobilý hrad.

Slovinsko bude počas dvoch týždňov od 26. augusta do 9. septembra 2018 hosťovať 16. ročník ME masters vo všetkých piatich vodných športoch – okrem plávania a diaľkového plávania na otvorenej vode aj synchronizované plávanie, skoky do vody a po prvýkrát sa pridá do spoločného šampionátu aj vodné pólo. Organizátori nadviaže tak na úspešný európsky šampionát v plaveckých športoch masters v roku 2007.

Registrácia bude spustená v januári 2018, potrvá do konca júna. Buď priebežne informovaný a nechaj si posielať novinky na tvoju emailovú adresu.

Oficiálna web stránka 18. Majstrovstiev Európy v plávaní masters 2018 – www.emc2018.com

Súvisiaci článok: 
O ME a MS v plávaní masters

Aktualizované: 25. augusta 2017