Kvalifikačné časy pre MS-M Kazaň 2015

FINA zverejnila kvalifikačné časy pre tohtoročné už 16. majstrovstvá sveta v plávaní kategórie masters, ktoré sa budú konať v termíne od 10. do 16. augusta v ruskej Kazani.

Kazan, Rusko - dejisko Majstrovstiev sveta v plávaní masters 2015

Kazan, Tatarská republika, Rusko – dejisko Majstrovstiev sveta v plávaní masters 2015

Kvalifikačné štandardy sú slabšie v porovnaní s minuloročnými pre 15. majstrovstvá sveta v Montreale. Ide pravdepodobne o snahu organizátora pritiahnuť čo najväčší počet plavcov už rok po predošlom kanadskom šampionáte a tiež kvôli súčasnej politickej klíme, ktorú budú zvažovať viacerí plavci z rôznych kútov sveta.

Tohtoročné majstrovstvá sveta sú výnimočné tým, že sa po prvýkrát spájajú s elitným svetovým šampionátom, ktorý bude predchádzať pretekaniu veteránskych plavcov. FINA pre plaveckých športovcov a fanúšikov tak pripraví od 24. júla do 16. augusta jednu rozsiahlu výročnú plaveckú udalosť. Top elitní plavci aj ich starší veteránski kolegovia budú súťažiť v tých istých športových zariadeniach. Okrem plaveckých disciplín sú v programe aj skoky do vody zo skokanského mostíka, výškové skoky do vody zo skaly, synchronizované plávanie, diaľkové plávanie na otvorenej vode a vodné pólo.

V Kazani očakávajú organizátori až 6 000 masters „vodných“ športovcov zo 110 krajín, ktorí budú súťažiť v 14 veteránskych vekových kategóriách. Plavci PVK Bratislava chcú byť pri tom!

Viac informácií:
Kalendár 2015
O ME a MS masters
Súvisiace články:
ME a MS masters 2015 – 2021
Účasť plavcov PVK BA na 15. MS masters Montreal 2014