Kluboví veteráni na otvorenej vode

Veteráni PVK Bratislava sa nedali zahanbiť ani na otvorenej vode

Prvú júlovú sobotu sa konal 4. ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky v diaľkovom plávaní na otvorenej vode a zároveň Ružinovský maratón pre širokú verejnosť. Tentokrát sa podujatie konalo v areáli bratislavských Zlatých pieskov. Novinkou podujatia bola tzv. preplavovacia brána a čipy pre každého pretekára, čo prinieslo rozhodcom zjednodušenú prácu s presnejším meraním a určovaním poradia. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo 140 osôb.

MSR_dialkove_plavanie_finis

Zuzana Košťálová vo finiši 3 000 m trati na Majstrovstvách Slovenska v diaľkovom plávaní (foto archív SPF)

Z klubu sme mali ženské aj mužské zastúpenie. Na M-SR v diaľkovom plávaní na otvorenej vode nás reprezentovali Peter Mičunek a Zuzana Košťálová. V rámci Ružinovského maratónu pre širokú verejnosť pretekali tri ženy – Silvia Lerch, Jana Lenčéšová a Alechandra Michnová a Peter Moravec.

Majsterkou Slovenska v diaľkovom plávaní na 3 000 m vo vekovej kategórii 40 – 44 sa stala Zuzana Košťálová časom 52:56,78. Na tej istej trati získal Peter Mičunek 2. miesto vo vekovej kategórii 35 – 39 časom 55:08,72. Na rozdiel od skúsenej Zuzky pre Petra to bol prvý pretek na otvorenej vode v masters kategórii.

V rámci Ružinovského maratónu na 1 000 m sa na 2. mieste umiestnila Alexandra Michnová časom 19:19,10 a 3. miesto získala Silvia Lerch časom 22:38,90.

Slnečný deň, síce trochu veterný s rozvlnenou vodnou hladinou, si všetci užili a strávili zaujímavé športové chvíle v prírodných podmienkach. Všetkým za výkony a pódiové umiestnenia blahoželáme!